Parkimisprobleem

Humoorikas ja teravmeelne lühilugu sellest kuidas Arthur Crunchi
nimeline pisisuli paneb Snerdi multidimensioonilisest parkimiskambrist pihta ühe väga eriskummalise liikumisvahendi ning segadusest mis selle tõttu puhkeb.

Tegemist on “Kaheksanulliste” järel minu teise lemmiklooga vanadest Horisontidest. Jutu headust tõestab küllap ka fakt, et Ulmekirjanduse baasis on kõik hindajad jaganud sellele eranditult viis punkti.

Tahtsin Parkimisprobleemi tegelikult digitaliseerida juba pikemat aega (Kuradi püsilugeja Lauri soovitas ka seda teha), kuid kavalad Horisondi kujundajad olid suutnud kaks lehekülge selliselt sättida, et minu OCR programm jooksis nende peale lihtsalt kokku. Võtsin nüüd viimaks kätte ja trükkisin need lehed lihtsalt käsitsi raali. Head lugemist, loo leiab sellelt lingit.

Advertisements

2 Responses to “Parkimisprobleem”

  1. Lauri Says:

    No ma ütleks et Horisontides oli veel terve ports lihtsalt suurepäraseid lugusid. Sever Gansovski “Vincent van Gogh”, Clifford Simaki “Deserteerimine”, Stanislaw Lemi “Pirxi jutustus”, Robert Sheckley “Päästepaadi mäss” ja William Tenni “Karistus avansiks” kargavad kohe pähe, kui igihaljad klassikud eesti ulmes. Aga seal oli ka palju lihtsalt häid jutte, eriti just tänapäeval üliharuldasteks jäänud vene autoritelt, Ilja Varšavski ja teised.

  2. metsavana Says:

    Neetud, “Päästepaadi mäss” ja “Karistus avansiks” tuleb kindlalt ka sisse skännida, need olid ikka ilgelt mõnusad jutud.

    Eks ma tasapisi katsun kõik nimetatud siia üles riputada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: