Kaheksanullised


Selle postitusega avan Kuradis uue rubriigi kus hakkavad aegajalt ilmuma mõned aastakümmneid tagasi kuskil ajakirjasabas ilmavalgust näinud lühijutud.

Avaldamisõigusi blogil muidugi ei ole kuid loodan siiralt, et piraatlus kuriteo karmust aitab ehk leevendada asjaolu, et tegemist on juttudega mis kuskil kogumikus ilmunud pole (ehk ükski kohaliku kirjastuse tulu reaalselt ei kannata). Lisaks ei teeni Kurat nende juttude avaldamisest sentigi. Peamiseks eesmärgiks on ikka propageerida ja levitada head ulmet ning mine tea, ehk aitab mõni siin avaldatud lugu hoopis tekidada huvi ja suurendada mõne autori raamatute läbimüüki. Igaljuhul! Kui mõni autor, kirjastus, autori esindaja jne leiab, et sooritatud on koletu kuritegu intellektuaalse omandi suhtes siis võib julgelt sellest kommentaarides teada anda, koristame häiriva teksti maha.

Loo Kaheksanullised avastasin 1968a Horisondist peale seda kui olin kõik Elva kolm raamatukogu ulmest puhtaks lugenud ning lõpuks viimases hädas  vanade ajakirjade poole pöördusin.  See jutt suutis omalajal mind ikka tõsiselt rabada, võib ehk isegi öelda, et maailmapilti nihestada. Maalase seal väljapakutud aktsioomid pakkusid aga matemaatika tundides, kus ma mitte midagi toimuvast aru ei saanud ja peamiselt vihikuservadele orbiidil tiirlevaid kosmosepommitajaid joonistasin, teatavat lohutust.

Loo peategelaseks on turist-kosmonaut kes otsustab elektroonilise giidi soovitused põrgu saata ning pisut omal käel ühel planeedil ringi vaadata. Õnnetuseks osutub seal asuv ja väidetavalt majajäetud robotitekoloonia täiesti elus olevaks ning “tulnukal” tekib kohalike uudishimulike raalidega konflikt erinevate maailmavaadete tõttu.

Tervikliku jutu leiab siit lingilt.

Advertisements

4 Responses to “Kaheksanullised”

  1. Oi see on kõva jutt. Vanades “Horisontides” ilmus üldse ülilahedaid lugusid, väike vihje näiteks järgmiseks: Dan Morgan, “Parkimisprobleem”, Horisont nr. 8 1968.
    Või veel vingem: Sever Gansovski “Vincent Van Gogh”, Horisont nr. 1-4 1971.

  2. metsavana Says:

    Kusjuures mul oligi plaan “Parkimisprobleem” peatselt üles lükata

  3. Väike õiendus: see jutt ilmus ajakirjas «Horisont» 1968. aastal, mitte 1967.

  4. metsavana Says:

    Minu viga, usaldasin mälu ega viitsinud kontrollida, parandatud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: